"Bomba" na krku australské dívky byla ATRAPA!

Domnělá bomba na krku osmnáctileté Australanky Madeleine Pulverové byla atrapa. Informuje o tom ve čtvrtek server deníku Sydney Morning Herald.

Ačkoliv se nakonec ukázalo, že zařízení, které měla Pulverová okolo krku, neobsahovalo žádné výbušniny, měla ho na sobě dlouhých 10 hodin. Policejní pyrotechnici museli zařízení rentgenovat, aby se ujistili, že je bezpečné ho z krku Madeleine sundat.

 

Podívejte se na středeční reportáž pod titulkem článku.

 

Poté, co policisté atrapu bomby sundali, byla Madeleine převezena do nemocnice. Ve čtvrtek ráno ji už ale lékaři propustili.

 

PSALI JSME:

HRŮZA V AUSTRÁLII! Pyrotechnici zachránili dívku s bombou NA KRKU!

 

Zástupce policejního komisaře Mark Murdoch řekl, že bomba byla "velice, velice složitá atrapa". "Byla vyrobena jako skutečná podomácku vyrobená bomba. Museli jsme se celou záležitostí důkladně zabývat, proto to trvalo tak dlouho," dodal.

 

Pulverová, která bydlí na luxusním předměstí Sydney, ve středu telefonicky sdělila policii, že jí na krk zařízení připevnil neznámý maskovaný muž. K výbušnině prý připevnil vzkaz s požadavkem výkupného, které měl zaplatit otec dívky William Pulver.

 

Pulverová byla během záchranné akce podle Murdocha "v pořádku" a s policií spolupracovala. Vyděšení rodiče nemohli dělat nic jiného, než čekat před domem.

 

William Pulver je považován za jednoho z nejbohatších Australanů. Pracuje jako generální ředitel společnosti Butler Hill poskytující lingvistické poradenské služby firmám, které se chtějí prosadit na globálním trhu.

 

Policie je proto přesvědčena, že je celá záležitost projevem vydírání. Po muži, který Madeleine připevnil na krk atrapu bomby, vyhlásila pátrání.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax