víme první terorismus?

BOMBA V AUTOBUSU STUDENT AGENCY: Češi v ohrožení života!

Autobus Student Agency
Zdroj: Mediafax
Autobus Student Agency - ilustrační foto
Téma:

Autobus společnosti Student Agency zastavila policie na hranicích Francie a Velké Británie. Do autobusu, který vyjížděl z Prahy v pátek v 17:30, měl nastoupit v Bruselu muž s výbušninou.

Na hranicích Anglie a Francie (před Eurotunelem) český autobus společnosti Student Agency zastavila policie, která měla informace o zvýšeném bezpečnostním riziku. "V Bruselu nastoupil do našeho autobusu nějaký muž, který měl mít výbušninu. Na hranicích Anglie a Francie jsou výrazná bezpečnostní opatření, takže byl odhalen," potvrdil informaci portálu TN.cz majitel společnosti Student Agency Radim Jančura. Později (cca 19:00) uvedl, že o bombu se možná nejednalo. Mohl to podle něj být jen falešný poplach.

 

Cestující Barbara má ale jiné informace. "Všechny nás vyhnali z autobusu a přišli pyrotechnici, tak nám bylo jasné, že tam ta bomba asi opravdu je. Jinak policie nám toho moc neřekla. Ale už brzy by nás měli začít odvážet do Londýna," svěřila se Barbara s nepříjemným zážitkem. "Místní celníci nám říkali, že tam ta bomba opravdu byla. A ten člověk, kterého kvůli ní asi odváděli, tak už s námi není," dodala po sedmé večer cestující Barbara.

 

V dalších SMS zprávách nás Barbara informovala o dalším vývoji v autobuse. Okolo půl deváté večer napsala: "Projeli jsme tunelem do UK a hned nás zastavuje policie, prý jen kvůli informacím okolo incidentu. Asi dvě hodiny ze sedmi, po které nás drželi na přechodu, byly zcela neprůchodné hranice, takže rozhodně nešlo o nic malého."

 

Poslechněte si první vyjádření majitele společnosti Radima Jančury:

 

 

"Jeli jsme z Česka v pátek večer, takže v autobusu bylo hodně Čechů, ale samozřejmě cestou přistupovali další lidé," pokračovala Barbara v popisu. "Jsme tady asi od 10 hodin od rána. Už je to dlouhé čekání," dodala Barbara.

 

Poslechněte si první vyjádření cestující z autobusu Barbary: 

 

 

O české ale i zahraniční cestující by mělo být dobře postaráno. "Dostali najíst a napít, stará se tam o ně místní policie," potvrdil portálu TN.cz majitel Student Agency Radim Jančura.

 

Kdo je muž s bombou a jestli jí chtěl odpálit přímo v autobuse, nebo ji chtěl jen dovézt do Velké Británie, to zatím není jasné. S cestující Barbarou jsme nadále v kontaktu a situaci budeme sledovat. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Živé záběry: Jak to vypadá, když exploduje dům ve skutečnosti? Ve filmu je to jiné

Jako Paul Walker: Tenhle herec ale výbuch auta přežil

hru TN.cz