Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2010 16:37

Boss newyorské mafiánské rodiny Gambino dopaden

Policisté zatýkají členy mafiánské rodiny Gambino v New Yorku

Policie ve středu zatkla 14 členů newyorské mafiánské rodiny Gambinů včetně jejího bosse.

Gangsteři jsou obviněni z vražd, pašování drog, vydírání, lichvy, organizování prostituce a nelegálních hazardních her a ovlivňování soudní poroty. Největším "úlovkem" je bezpochyby Daniel Marino, který podle newyorské prokuratury celou rodinu řídil.


PSALI JSME:
Policie zadržela bosse ruské mafie. Stojí za vraždou řidiče Sazky

 

Pod sebou měl přes 200 lidí a byl v kontaktu se stovkami dalších "přisluhovačů" loajálních k mafii. Marino čelí obvinění z vyděračství a dvou vražd: jedna souvisí se smrtí jeho "kolegy" Thomase Spinelliho v roce 1989, další s úmrtím jeho vlastního synovce o osm let později. Oba muži údajně donášeli informace vyšetřovatelům, za což se v mafiánských kruzích trestá smrtí. Spinelliho tělo se nikdy nenašlo.

 

Newyorkský prokurátor Preet Bharara
Newyorkský prokurátor Preet Bharara seznamuje veřejnost se jmény zadržených mafíánů

 

Mezi obviněnými jsou zároveň Marinova pravá ruka Thomas Orefice a Onofrio Modica, další významný člen klanu Gambinů. Modica je obviněn z dvojnásobné vraždy v roce 1987 a z ovlivňování členů soudní poroty během procesu z roku 1992, v němž figuroval proslulý boss bossů John Gotti, jemuž média přezdívala „Teflonový Don“. Orefice je podezřelý z toho, že řídil gang, který nutil k prostituci i patnáctileté dívky. Zatčeným je celkově 24 až 69 let. V případě odsouzení jim hrozí pět let až doživotí za mřížemi.

 

NÁSLEDUJÍCÍ VIDEO, PŘEDSTAVUJE ČLENY RODINY GAMBINO. KLAN GAMBINO JE JEDEN Z PĚTI POHROBKU SLAVNÉ COSA NOSTRY.
 

 

 "Rodina Gambinů přišla o jednoho ze svých vůdců a mnoho jejích hvězd na vzestupu padlo. Dnešek nám ukázal, že mafie není mrtvá. Žije a kope kolem sebe," řekl newyorský prokurátor Preet Bharara. "Mafiáni dnešní doby jsou oproti některým svým předchůdcům možná méně osobití, okázalí a fascinující, ale pořád se věnují zastrašování, používají baseballové pálky a posílají lidi do nemocnic," konstatoval. "Budeme nadále pokračovat ve spolupráci s našimi kolegy z FBI, abychom mafii zlikvidovali a nedovolili, aby organizovaný zločin terorizoval obchody a obyvatele tohoto města," dodal. Gambinové jsou jednou z tzv. pěti newyorských rodin, které ve východoamerické metropoli a jejím okolí řídí kriminální činnost. Dalšími klany jsou rodiny Bonano, Colombo, Genovese a Lucchese.

Mediafax
Reklama