Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2010 10:24

VIDEO: Záplavy si přes víkend v USA vyžádaly 15 lidských životů

Student Ryan Clar pomáhá při záchranných pracích v areálu státní univerzity v Tennessee

Státy Tennessee a Mississippi na jihovýchodě USA zasáhly o víkendu prudké bouře, které způsobily záplavy.

Patnáct lidí zemřelo a tisíce dalších musely být evakuovány, informuje v pondělí portál televizní stanice CBS News. V  zemřelo jedenáct lidí, další čtyři oběti si bouře vyžádaly na severu Mississippi.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:
 

 

Počet mrtvých ale může ještě vzrůst, protože jeden člověk se stále pohřešuje. Tornáda vytrhávala stromy i s kořeny, mnoho silnic tak zůstalo zablokovaných. Živel také přetrhával elektrické vedení, několik tisíc lidí proto zůstalo bez elektřiny. Bouře přinesly prudké deště, které navíc způsobily záplavy. Několik tisíc lidí muselo být proto evakuováno, stovky dalších byly z domů odvezeny čluny či vrtulníky. Někteří lidé na pomoc čekali na střechách domů.

 

 

PSALI JSME:

 

 

Úřady v Nashvillu v Tennessee očekávají, že se situace ještě zhorší, protože podle vodohospodářů by měla řeka Cumberland kulminovat až v pondělí. Voda by proto mohla zaplavit další část města. V Tennessee jde o nejhorší záplavy od poloviny 70. let. Za dva dny tam na některých místech napršelo více než 33 centimetrů. Lidé společně s hasiči a vojáky odklízejí trosky, v pondělí zůstaly v Tennessee uzavřeny školy. Řada z nich je navíc také zatopena. Zaplaveny jsou i nemocnice a více než 20 domů bylo zcela zničeno.

 

PODÍVEJTE SE NA ZÁBĚRY ZE ZÁPLAV V TENNESSEE:

 

Mediafax
Reklama