BOUŘE v Itálii ZABILA 4 LIDI, v Chorvatsku ŘÁDILO TORNÁDO!

Itálii o víkendu zasáhly mohutné bouře a s nimi spojené silné přívalové deště, které připravily o život čtyři lidi a narušily leteckou, námořní i pozemní dopravu. V Chorvatsku se vytvořilo tornádo mezi městy Rijeka a Opatije. Informuje o tom v pondělí agentura AFP a portál Dnevnik.hr.

Po několika dnech neobvykle vysokých teplot se v sobotu výrazně zhoršily meteorologické podmínky na severu země. Nepříznivé počasí se v neděli přesunulo na jih.
 

ČTĚTE TAKÉ:

UŽ JE TO TADY! V Rakousku chumelí - sníh trhal vedení a uzavíral silnice
 

Dva turisté zemřeli v důsledku sesuvů podmáčené půdy. Další dvaasedmdesátiletý turista z Německa zahynul po pádu do rokle a čtyřicetiletého muže z Milána zabil blesk.
 


 

V Římě kvůli záplavám v neděli večer uzavřeli několik stanic metra. Do dvou z nich cestující nemohli ani v pondělí ráno a museli cestovat autobusem.
 

ČTĚTE TAKÉ:

TORNÁDO v západu slunce!?To MUSÍTE VIDĚT!
 

Další čtyři stanice se v pondělí v pozdních ranních hodinách znovu otevřely poté, co odezněla dopravní špička. 
 

Nepříznivé počasí způsobilo komplikace i v letecké dopravě. Na 40 minut se musel pozastavit provoz na letišti v sicilském Palermu, když tornádo smetlo z ranveje letoun Falcon 2000.
 


 

Bouře rovněž uvolnila trajekt La Suprema, který kotvil v palermském přístavu. Plavidlo narazilo do menší lodě a potopilo ji. Následně se ještě srazilo s britským křižníkem Monmouth, ale nepoškodilo ho.
 

Sníh a padající stromy na severu Itálie zavinily uzavírku pěti horských průsmyků.

tn.cz / Mediafax