Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obří požár zasáhl Bratislavu. Zastavil dokonce i vlaky

Zdroj: tvnoviny.sk

Bratislavu zachvátil další požár. Tentokrát dým stoupal z jejího okraje. Na místě zasahovalo téměř 30 hasičů a plameny zkomplikovaly i železniční dopravu.

Obrovský požár zasáhl v úterý okraj Bratislavy. Hořel tu suchý travnatý porost na rozsáhlém území od Devínskeho jezera, informoval o tom webový portál televize Markíza. Podle posledních informací už se podařilo oheň zkrotit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Polsko bojuje s požáry od vypalované trávy

 

Požár vzplál na rozsáhlém území u Devínskeho jezera od Zohoru po Stupavu. Hořely tam také vinice. Dým stoupal do výše stovek metrů a byl viditelný do vzdálenosti několika kilometrů. Na místě zasahovaly čtyři posádky hasičů s devíti vozy. Příčina požáru zatím není známá.

 

Požár přiměl železničáře zastavit v oblasti dopravu. "Zpoždění budou mít dva mezinárodní vlaky EC 273 Jaroslav Hašek z Prahy do Budapešti a EC 170 Hungaria z Budapešti přes Bratislavu do Prahy a Berlína," sdělila Zuzana Červená ze Železniční společnosti Slovensko.

 

Martina Pavlíková ze stejné společnosti upřesnila, že na jedné trati v oblasti je plánovaná výluka a u druhé zase hoří. "Museli jsme tam vypnout proud, protože hasiči používají vodu,“ informovala.

 

klab tn.cz / Mediafax