Brit napsal Obamovi, že je č...k, do USA se už nikdy nepodívá

Brit napsal americkému prezidentovi Baracku Obamovi v opilosti urážlivý dopis. Za trest nesmí nikdy do USA.

Sedmnáctiletý Brit Luke Angel dostal doživotní zákaz vstupu na území Spojených států, informuje webový portál deníku Daily Mail. Může za to urážlivý e-mail adresovaný americkému prezidentovi Baracku Obamovi, v němž mladík použil velmi vulgární urážky.


Angel psal dopis v opilosti. Vyprovokovalo ho k tomu televizní vysílání u příležitosti výročí teroristických útoků na USA z 11. září 2001.


Když e-mail dorazil do Bílého domu, agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zprávu zachytili a po přečtení jejího obsahu kontaktovali britské policisty. Ti se vydali Angela navštívit v jeho domě v bedfordshirském městečku Silsoe.

 


"Přišli, vyfotili si mě a řekli mi, že mám navždy zákaz vstupu do Ameriky," řekl Angel místnímu deníku Bedfordshire On Sunday.


Je ale zjevné, že mladíka takový trest příliš netíží. "Mně je to docela jedno, ale moji rodiče z toho moc radost nemají," komentoval to.


"Tento člověk poslal do Bílého domu e-mail plný výhružek a urážek," poznamenal mluvčí bedfordshirské policie. Popsal také, jak návštěva policistů vypadala. "Informovali nás z metropolitní policie, tak jsme se šli na něj podívat. A on nám řekl: 'Vážení, byl jsem to já'," uvedl mluvčí.

 

Podle svých slov si Luke Angel moc nepamatuje, co Obamovi do e-mailu napsal. "Myslím, že jsem mu napsal, že je č...k. Bylo to hloupé - prostě jedna z věcí, kterou uděláte, když jste teenager a trochu se opijete."


Doživotní zákaz návštěvy USA je pro britského teenagera jediný trest. Policie proti němu nevznese žádné obvinění. 

tn.cz / Mediafax