Před soudem

Bruselský úředník strhl nikáb katarské princezně! Zaplatí ona

Nošení závoje
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Před soud se nyní dostal spor šéfa městského protokolu a katarské princezny! Bruselský úředník jí strhl z tváře nikáb - muslimský závoj, který ženám zakrývá celou tvář kromě očí.

Úředník radnice v Bruselu strhl katarské princezně na ulici nikáb. Vznikl z toho velký diplomatický skandál, i když nošení nikábu i burky na veřejnosti Belgie již předloni zakázala.

 

Incident se podle belgického webu La Capitable odehrál minulý čtvrtek a vznikl tak, že vysokého městského úředníka Jeana-Mariu Pira požádala skupinka čtyř žen o to, aby jim poradil kudy k náměstí Grand Place.

 

Pira, který zrovna nebyl ve službě, ženám, z nichž jedna byla zahalena do nikábu, nejen že neporadil, ale nakonec zahalené ženě strhl závoj z tváře. Byla to katarská princezna.

 

 

Celá záležitost se pak ocitla před soudem v Bruselu. Princezna si stěžovala, že jí natrhnul ucho, když prudce strhával nikáb a zavadil o naušnici, proto žádá odškodnění.

 

Zda bude úředník nějak potrestán, není jisté. Katarská princezna ale dostala pokutu, za nezákonné nošení plně zahalujícího oděvu na veřejnosti. Co si o tom myslíte? Hlasujte v anketě. 

 

Anketa

Je správné, že katarská princezna dostala pokutu?

Hlasovalo 3177 lidí.

pet TN.cz