Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ohavný čin

Brutální vraždu taxikáře mají na svědomí tři středoškoláci. Už jsou ve vazbě

Vražedný nůž
Zdroj: Mediafax

Slovenský soud dnes uvalil vazbu na tři středoškoláky, kteří jsou obviněni z brutální vraždy taxikáře z Liptovského Mikuláše. Mladíkům ve věku 17 a 18 let hrozí trest odnětí svobody na 20 až 25 let, případně doživotí. U mladistvých se trestní sazba snižuje na polovinu, uvedl slovenský list Pravda.

Soudce v Bánské Bystrici dnes vyhověl návrhu prokurátora a umístil všechny tři do vazby. Prokuratura se obávala, že by jinak mohli utéct, skrývat se, působit na svědky či pokračovat v trestné činnosti.
 

Mladíci si prý vraždu sedmačtyřicetiletého taxikáře důkladně naplánovali. Dva sedmnáctiletí gymnazisti a o rok starší student střední stavební školy podle vyšetřovatelů chtěli na muže zaútočit kvůli finančnímu zisku. Měli plán s konkrétním rozdělením úkolů, připravili si kuchyňské nože, plachtu na zabalení mrtvého i kanystr s benzínem na podpálení vozidla se zavražděným. Pro sebe si přichystali náhradní oblečení, boty a rukavice.
 

 

Takto připraveni přišli večer v sobotu 14. prosince na hlavní autobusové nádraží v Liptovském Mikuláši, kde si taxikáře vytipovali. Podle vyšetřovatelů ho požádali, aby je odvezl do nedaleké chatové oblasti. Tam mu řekli, ať zastaví, a když se začal s vozem otáčet, dva z mladíků ho ze zadních sedadel začali bodat do krku a do tváře. Poté ho dvakrát bodl do břicha i třetí ze středoškoláků na předním sedadle.
 

Protože se poblíž najednou objevilo další auto, mladíci raději z místa činu utekli. Taxikář na místě vykrvácel.

tn.cz / ČTK / gar