stalinistická diktatura vyhrožuje útokem

BUDE TŘETÍ SVĚTOVÁ? Severní Korea hrozí jaderným úderem na Ameriku!

Start rakety
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto.

Komunistická Severní Korea pohrozila preventivním jaderným útokem na Spojené státy. Zdůvodnila to tím, že právě Američané mají zájem na rozpoutání jaderné války s Pchjongjangem.

Výhružka přišla v předvečer klíčového hlasování mezinárodního společenství o uvalení dalších sankcí proti nejizolovanější zemi světa.


Zástupci Rady bezpečnosti OSN budou rozhodovat, zda stalinistickou diktaturu potrestají novými sankcemi kvůli jejímu únorovému jadernému testu. A přitom nukleárním útokem proti Spojeným státům teď Severokorejci hrozí.

 

Vedení Severní Koreje vzkázalo, že využije svého práva „preventivního jaderného útoku na hlavní sídlo agresorů“, protože právě Washington prý chce s komunistickou diktaturou zahájit jadernou válku.

 


Jak toho chce Pchjongjang dosáhnout, není jasné. Pokud by ovšem jeho obří armáda disponovala jadernou náloží vhodnou pro umístění v raketové hlavici, mohla by zasáhnout i území USA.

 

Štvavá prohlášení severokorejských komunistů na adresu Západu nejsou neobvyklá, poslední dobou ale značně nabývají na intenzitě. Zbídačené Severní Koreji, kde lidé umírají hladem, se vidina dalších sankcí pochopitelně nelíbí, stejně jako společné vojenské aktivity jejího jižního souseda s americkou armádou.

BBC News TN.cz