Cameron si bere otcovskou dovolenou. Jako první britský premiér

Samantha a David Cameronovi
Zdroj: oficiální zdroj
Samantha a David Cameronovi před narozením své dcery

Britský premiér David Cameron si po nedávném narození své dcery Florence Rose Endellion bere otcovskou dovolenou. Oznámil to v pátek vicepremiér Nick Clegg, kterého cituje portál France 24.

Třiačtyřicetiletý Cameron je teprve druhým ministerským předsedou ostrovního státu, který se během funkčního období stal otcem. Tím prvním byl Tony Blair. Cameron je ale prvním premiérem, který si bere otcovskou dovolenou během úřadu.

 

PSALI JSME:

Premiér Cameron má čtvrté dítě. Manželka porodila dceru

 

Podle britských zákonů si mohou novopečení otcové vzít placenou otcovskou dovolenou až dva týdny. Cameron tento čas podle Clegga využije k tomu, aby svou dceru poznal.

 

"Samozřejmě chce nějaký volný čas jako všichni ostatní čerství tatínkové, jeho povinnosti zatím budu vykonávat já," oznámil vicepremiér Clegg v rozhovoru pro rádio LBC. "Mluvil jsem s ním hned po narození jeho dcerky. Nezmínil se ale, kdy přesně se vrátí."

 

Devětatřicetiletá Samantha Cameronová porodila císařským řezem během rodinné dovolené v Cornwallu na jihozápadě Anglie. Florence Rose Endellion se však měla narodit až příští měsíc. V pátek matka s dcerou opustily nemocnici v Truro zadním vchodem, aby se vyhnuly davu novinářů.

 

Cameron je na dovolené s rodinou již téměř dva týdny a do úřadu se měl vrátit příští týden.

 

Prvorozený syn Cameronových Ivan zemřel loni, trpěl vážnou formou epilepsie a mozkovou obrnou. Kromě novorozené Florence premiérský pár vychovává šestiletou Nancy a čtyřletého Arthura.

 

Placenou rodičovskou dovolenou pro otce zavedla Blairova vláda v roce 2003.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax