ČECH PADAL 600 METRŮ ZE SKÁLY! Je v popradské nemocnici

Český horolezec se ve středu zranil ve Vysokých Tatrách. Při slaňování podklouzl a padal 600 metrů po skalnatém terénu Batizovské próby, která je nejčastější sestupovou cestou z Gerlachovského štítu, píše webový portál slovenské Horské záchranné služby (HZS).

Pád horolezce do Batizovské doliny oznámil v dopoledních hodinách na tísňovou linku jeho český kolega z vrcholu Kotlového štítu. Dvojice lezla směrem k hoře Krčmárovým žlabem a měla v úmyslu traverzovat až na Gerlachovský štít.

 

Na místo se vydal lékař Vrtulníkové záchranné zdravotní služby se třemi záchranáři. Ti zraněného muže naložili do vrtulníku, který jej převezl do nemocnice v Popradu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Českého horolezce zachraňovali rakouští záchranáři

 

Záchranáři na místě zůstali a začali vystupovat Batizovskou próbou na vrchol k druhému z turistů, který mezitím požádal HZS o pomoc. Oznámil, že je dezorientovaný.

 

Záchranná akce podle webu HZS pokračuje. Situaci záchranářům komplikuje počasí, protože v oblasti vane silný vítr, mírně nasněžilo a začaly padat laviny. Jedna velká lavina spadla v Batizovských žlabech, což však záchranáře neodradilo v cestě na hřeben až k českému horolezcovi.

tn.cz / Mediafax