Čech pašoval 247 živých zvířat! Hrozí mu 10 let vězení

Krajta tmavá, albín
Zdroj: oficiální zdroj
ilustrační foto

Argentinská policie zatkla Čecha, který se snažil vyvézt ze země 247 živých zvířat včetně jedovatých hadů a ohrožených plazů. Informuje o tom v pondělí agentura AFP s odvoláním na argentinská média.

Jednapadesátiletý Karel Abelovský byl zadržen na letišti Ezeiza v Buenos Aires poté, co pracovníci společnosti Iberia Airlines objevili při odbavování v jeho zavazadlech "živou hmotu".

Když zavazadla otevřeli, nalezli v nich přes 200 plazů a měkkýšů. Mezi nimi byli i hroznýši a devět druhů jedovatých hadů, včetně chřestýšů a zmijí. Zvířata byla uložena v umělohmotných nádobách. Abelovský je chtěl propašovat přes Madrid do Prahy.

ČTĚTE TAKÉ:
CVOK! PAŠOVAL ve spodkách KRAJTY!


Někteří z pašovaných živočichů patří mezi vzácné ohrožené druhy a jsou chráněni Úmluvou o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin.

Dvě zvířata byla nalezena mrtvá. Ostatní by pravděpodobně nepřežila cestu kvůli nedostatku kyslíku a nízké teplotě v přepravním prostoru letadla. Abelovský byl dopaden již 7. prosince, média však o události informovala teprve teď. Čechovi hrozí až 10 let vězení.

Vyšetřovatelé předpokládají, že Abelovský byl členem gangu pašeráků se zvířaty.

tn.cz / mediafax / hur