panika na palubě

Černý pasažér: Cestující v letadle vyděsil obrovský had

Had
Zdroj: Getty Images
Had (ilustrační foto)

Pokud máte strach z hadů a fobii z létání, tenhle let je vaší noční můrou. Na letišti v Glasgow našli na palubě téměř půlmetrového hada.

Stroj letěl z mexického Cancunu. Vyděšený personál letadla objevil pod sedačkou velkého hada a na letišti v Glasgow museli zavolat veterinární pracovníky, aby černého pasažéra vyvedli ven.

 

Zatím není jasné, jestli 45 cm dlouhý had utekl z příručního zavazadla nebo se nalodil sám. "Myslím, že se had vplazil do letadla, zatímco čekalo v Cancunu na vzlétnutí. Je ale také možné, že někomu zdrhl z tašky," řekl Billy Linton ze záchranného centra v Glasgow, kde nyní had je.

 

Pracovníci ho pojmenovali Furtivo "Veterinář ho prohlédl a vypadá to, že se jedná o druh hada, který se vyskytuje v jižní Americe. Není jedovatý, ale jako všichni může kousnout. A Furtivo je velmi divoký," řekl pracovník centra Billy Linton. "Zůstane u nás, dokud nenajdeme experta, který by se o něj uměl postarat."

 

 

Dodal, že had není jediným zvířecím cestovatelem, kterého veterináři vysazovali z letadla. "Zachránili jsme několik exotických živočichů z mezinárodních letů - škorpiony, hady, želvy… Není to tak neobvyklé, jak si lidé myslí," vysvětlil Daily Mailu.
 

tn.cz / anš