Češka chystala v Anglii sňatkový podvod!

Fingovaná česká nevěsta, její rodiče i fingovaný pákistánský ženich skončili v britském Bradfordu před soudem. Hrozí jim vězení kvůli tomu, že připravovali fingovaný sňatek, aby pomohli ženichovi s pobytem v Británii, píše webový portál deníku Halifax Courier.

Falešné svatebčany zatkla policie v červenci přímo v obřadní síni v Calderdale, když dostala typ od úředníka, který pojal podezření na fingovanou svatbu. Česká nevěsta Michaela S. (22) si měla brát Pákistánce Idžaza Chalída, který měl prošlé vízum. Sňatek s občankou EU mu měl zajistit trvalý pobyt ve Velké Británii.

Spolu s nimi policie zatkla i rodiče Michaely, Růženu S. (41) a Michala S. (47), kteří jsou obvinění z napomáhání k trestné činnosti. Policie zabavila i svatební prsteny, které Chalíd koupil dva dny před obřadem.

ČTĚTE TAKÉ:
KRÁL sňatkových podvodníků VYFASOVAL další 4 ROKY! Celkem si odsedí 8,5 ROKU!


Všichni obvinění se k činu přiznali. Mezi hlavní důkazy patřily smsky v zabavených mobilech. Namísto milostných vzkazů poslala Michaela Chalídovi číslo svého bankovního účtu. Stejné údaje měla poznamenány Růžena S. na papírku u kreditní karty. Naopak u Chalída policie zadržela poznámky se základními údaji o Michaele a s příběhem, jak se s ní měl seznámit.

Další vyšetřování ukázalo, že Michaela navzdory plánovanému sňatku žije se svým desetiměsíčním potomkem - a s přítelem, jeho otcem. Chalíd pro změnu tři měsíce před zamýšleným sňatkem s Michaelou vyplnil žádost o svatbu s jinou českou ženou.

"Jsou to vážná obvinění, za která bývají lidé posíláni do vězení. Všichni tři se musíte připravit na tuto eventualitu," řekl obviněným Čechům bradfordský soudce John Potter. Po sobotním slyšení byli Češi propuštěni na kauci.

tn.cz / Mediafax