Českým turistům shořel cestou na dovolenou autobus

Český autobus mířící do Řecka shořel v Srbsku. Při nehodě, která se stala asi sto kilometrů od Blehradu, se nikomu nic nestalo.

Autobus cestovní kanceláře Jokratour z Rožnova pod Radhoštěm shořel v pátek po půl osmé večer na srbské dálnici v okolí Kragujevace. Během jízdy se začalo kouřit z motoru. Protijedoucí řidiči blikáním upozornili řidiče autobusu.


"Řidič okamžitě zastavil a začal nás evakuovat z vozu. Všichni včas vystoupili a podařilo se vyházet i kufry ze zavazadlového prostoru. V autobuse zůstaly jen drobnosti jako boty nebo dětské hračky,“ popsal tn.cz dramatické chvíle Lubomír Mangel, jeden z cestujících.


Rozhovor s ním si poslechněte zdePolicisté byli na místě relativně brzy, ale nechali kolem hořícího autobusu projíždět ostatní vozidla. Silnici uzavřeli až po půl hodině, kdy přijeli hasiči.
 

"Ti už však neměli skoro co hasit. Jen rozdmýchali dohasínající oheň, protože měli malé hadice podobné těm zahradním,“ upřesnil účastník zájezdu.
 

Pro 44 účastníků zájezdu a dva řidiče, kteří směřovali na poloostrov Chalkidiki, přijel náhradní autobus, který je odvezl do cíle v Řecku. Vše zařídil srbský řidič, který jel náhodou kolem.


"Bylo o nás dobře postaráno, celkově jsme nabrali jen hodinu zpoždění. Docela mě překvapilo, že to všechno proběhlo tak rychle," dodal Mangel.


 

Příčinu požáru bude vyšetřovat policie. Vypadá to ale, že ze zřejmě z motoru uvolnila hadička. Z ní pak odkapávala nafta, která na motoru vzplála.
 

Autobus značky EOS celý shořel. Dokonce mu vybouchly  nádrže na naftu. Zůstal po něm jen ohořelý skelet.


"Dvakrát jsem se do autobusu vrátil, abych vynesl věci, potřetí už ne, to už šlo o život. Ve voze tak zůstaly třeba DVD přehrávače nebo Playsation,“ popsal dramatické chvíle Mangel.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vrl TN.cz