Chlapec (4) se zdrogoval kokainem, když ho hlídala babička

Joanne Oliver
Zdroj: Oficiální zdroj
Joanne Oliver

Čtyřletý chlapeček se omámil kokainem, když ho hlídala jeho vlastní babička. Dítě skončilo v nemocnici a babička ve vězení.

"Říkal, že mu všechno připadá směšné a že se mu houpe zem po nohama," řekl jeho otec Ryan Oliver. Předpokládal, že syn je nemocný. "Když v krvi mého synka objevili kokain, rozbrečel jsem se," dodal.

 

V USA se okamžitě rozjelo vyšetřování, jak se chlapec k drogám dostal. Policistům řekl, že babičce ze stolu sebral tabletku a snědl ji. Chutnala prý jako křída. Ryan Oliver ale tvrdí, že to nebyl kokain, ale antidepresivum a drogu přinesl její přítel. Mezi sousedy známý jako uživatel drog a žena ho s ním nechala o samotě.

 

"Viděl jsem, jak se její přítel snaží něco schovat. Byla to dýmka na kouření cracku. Hned jsem ho vyhodil z bytu," řekl otec. Oliver je přesvědčený, že její přítel kouřil v bytě crack a čtyřleté dítě se nadýchalo výparů.


ČTĚTE TAKÉ:

Delfíni zemřeli na předávkování drogami

 

Lékaři se ale přiklání k chlapcově výpovědi. "Výsledky vyšetření ukazují, že chlapec kokain spíše snědl, než že se nadýchal výparů," řekl doktor.

 

Policie ženu zadržela a obvinila ze zanedbání péče. Žena může být z vazby propuštěna po zaplacení kauce ve výši 10 tisíc dolarů, v přepočtu 195 tisíc korun. Chlapec bude podle lékařů brzy v pořádku. Než soud rozhodne o vině jeho babičky, nesmí se spolu vídat.
 

anš tn.cz / TV Nova