opravdová kuráž

Chlapec (8) se vrhl na násilníka, který škrtil jeho matku. Zachránil jí život

Osmiletý chlapec projevil neskutečnou dávku odvahy, když zachránil svojí matku před uškrcením. Začal násilníka mlátit do hlavy a křičel na něj, aby matku pustil. Pak zavolal policii.

James Edwin Firminger se vloupal do matčina domu a snažil se ji uškrtit, zatímco její dvě děti byly o patro výš. Když už byla blízko smrti, teprve osmiletý kluk vběhl do kuchyně, začal útočníka mlátit po hlavě a křičel na něj, ať pustí maminku.


Firminger na něj zakřičel, že bude další na řadě, ale to chlapce nezastrašilo. Ještě jednou ho pořádně udeřil do hlavy a běžel zavolat policii. Ta stihla přijet ještě včas. Firminger byla známá firma a už dříve napadl jiné ženy. Teď byl díky chlapcově statečnosti poslán za mříže na dobu neurčitou.


"Chlapec byl neuvěřitelně odvážný. Zachránil svoji matku, která už byla napůl mrtvá. Byl to akt značné odvahy ze strany velmi malého dítěte, které pozorovalo muže, jak vraždí jeho matku," řekl soudce Jeremy Richardson.

 

[IMAGEBOX_853447]Dva chlapci zachránili život sebevrahovi na Trutnovsku svou pohotovostí
[IMAGEBOX_853447]


"Přiložil mi nůž ke krku, myslela jsem, že mě chladnokrevně podřízne, bylo to děsivé. Pak mě začal škrtit. Zmítala jsem se a nemohla popadnout dech. Strhnul mě na zem a sedl si na mě. Dívala jsem se mu do obličeje a viděla jsem, že používá všechnu sílu, aby mi ublížil. Kopala jsem nohama, ale nepomáhalo to," vypráví matka Daily Mailu. Jediné, co pomohlo byl až příchod malého chlapce na scénu. Nebýt jeho, matka by už nežila.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / anš