Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Chlapeček (†1) zemřel na neštovice, protože lékaři neodhalili infekci

Zoufalá matka (28) byla přesvědčená, že její malý syn nemá jen neštovice a třikrát během tří dnů s ním byla v nemocnici. Lékaři ji pokaždé poslali domů. Čtvrtý den ráno našla chlapečka mrtvého v postýlce.

Jodie Conlayová z britského Rotherhamu vzala svého dvanáctiměsíčního syna Lewise do nemocnice s tím, že zřejmě chytil od čtyřleté sestry plané neštovice. Asistentka lékaře vyplnila dotazník, že má chlapeček vysokou horečku, bolesti, vyrážku, třese se a špatně se mu dýchá.
 

Doktor Ali Kouchouk si dotazník ani nevyžádal, prohlásil, že má Lewis jen neštovice a s příslušnými léky ho poslal domů. Přehlédl tak, že se k neštovicím přidala bakteriální infekce, a to následně přehlédli i další tři lékaři.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Lékaři omylem prohlásili chlapce (17) za mrtvého a málem ho zabili
 

Jodie si s přítelem Andrewem Mullinsem (32) totiž hned ráno všimla, že je malému Lewisovi hůř, po těle má jinou vyrážku než předchozí den a pláče bolestí. Záchranář Paul Hercock, který vezl dítě sanitkou do nemocnice, žádal, aby Lewise přijali na pozorování, protože se mu dítě nezdálo.
 

Lékařky Dhanitha Srivatsa a Sarah McCullough, které Lewise prohlédly, ale usoudily, že chlapeček vypadá "spokojeně a usměvavě" a matku s dítětem poslaly domů.
 

Když se Jodie další den už potřetí vrátila do nemocnice, protože se synův stav podle ní neustále zhoršoval, prohlásila doktorka Teresa Hamilton a její nadřízený , že se jim Lewis zdá být "v pořádku“ a znovu chlapečka nepovažovali za nutné důkladněji vyšetřit.
 

Ráno byl Lewis mrtvý. Příčinou jeho smrti byla rozsáhlá bakteriální infekce. Inkriminovaní lékaři se kvůli svému nehoráznému a tragickému pochybení ocitli před soudem, trest nad nimi ale ještě nebyl vynesen. "Cítila jsem, že to nejsou jen neštovice. Lewis vůbec nebyl sám sebou. Kéž by mi jen věřili,“ vzlykala zdrcená Jodie během líčení.
 

hel TN.cz