Cholera řádí na Haiti. Zemřelo už přes 300 lidí

Počet obětí epidemie cholery na karibském ostrově Haiti roste. Podle haitského ministerstva zdravotnictví si nemoc vyžádala už 305 životů, celkem cholerou onemocnělo 4649 lidí.

Podle údajů haitského ministerstva se zdá, že i když se objevují nové případy nakažení, počet úmrtí se zmenšuje. Přesto se pracovníci OSN, haitské vlády a humanitárních organizací domnívají, že epidemie se ještě bude šířit dál a může postihnout celou zemi.
 
PSALI JSME:
 
Nemoc se zatím objevila zejména v centrálních regionech Artibonité a Central Plateau, ale i v hlavním městě Port-au-Prince. Pokud by se výrazněji rozšířila i v haitské metropoli, počet obětí by mohl dosáhnout tisíců.
 
Cholera se na Haiti objevila poprvé po sto letech. Haiti se přitom dosud nevzpamatovalo ze zemětřesení, které v lednu zabilo téměř 300 tisíc lidí a téměř srovnalo se zemí Port-au-Prince.
 
Světová zdravotnická organizace (WHO) choleru popisuje jako extrémně nakažlivé onemocnění, které může zabíjet během několika hodin. Projevuje se těžkým průjmem a zvracením vedoucím k dehydrataci. Organizace varovala Dominikánskou republiku, která s Haiti leží na ostrově Hispaniola, že se choroba může dostat přes hranice i na její území.

Mediafax