Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Churchill tajil pozorování UFO, odhalily dokumenty

Sir Winston Churchill, bývalý britský ministerský předseda, podle zveřejněných vládních dokumentů nařídil utajit blízké setkání letounu Královského letectva (RAF) s neidentifikovatelným létajícím předmětem UFO. Informuje o tom ve čtvrtek server televize SkyNews.

Churchill nařídil, aby incident nad východním pobřežím Anglie byl držen v tajnosti alespoň 50 let, aby nezpůsobil "masovou paniku". "Tato událost by měla být okamžitě utajena, protože by mohla způsobit masovou paniku mezi většinou populace a zničit víru v církev," řekl prý Churchill.

 

Zveřejněné materiály britského ministerstva obrany dále mimo jiné popisují údajný pád UFO v roce 1974 v horách Berwyn Mountains na severu Walesu, který tehdy úřady vysvětlily současným výskytem zemětřesení a pádu meteoritu.


ČTĚTE TAKÉ:

Pozorování UFO v Česku přibývá, armáda prý nic neví
UFO u Roswellu stále tajemstvím. "Důkazy" o mimozemšťanech
Vědci umí odhalit mimozemský život. Kdy dojde na UFO?
Pozorování UFO. Záhadné objekty v Chorvatsku a Británii


Celkově materiály dokumentují zapojení letounů RAF do vyšetřování zhruba dvou stovek pozorování neidentifikovaných předmětů během studené války.

 

Rovněž se dokumenty zmiňují o člověku, který na začátku roku 1990 přišel varovat vojenskou policii na základně RAF v Stanmoru, že se mu zdál sen o bombě, která zde vybuchne. V květnu roku 1990 se základna Stanmore stala místem bombového útoku teroristů.

 

"Nejde o to, jestli věříte v UFO, v těchto skutečných aktech X je opravdu několik zajímavých materiálů," řekl Nick Pope, bývalý pracovník ministerstva obrany.

 

Zveřejněné materiály britského ministerstva obrany o fenoménu UFO je možné prohlédnout TADY

Mediafax