dopadli ho v továrně na boty

Čínský Rambo je mrtev. Nahánělo ho 80 tisíc policistů dlouhých 8 let

Čínský bankovní lupič a vrah, kterému místní média říkají "čínský Rambo", byl zastřelen v továrně na boty.

Dvaačtyřicetiletý Čou Kche-chu byl podezřelý z vraždy devíti lidí. Do pátrání po něm se v okolí města Čchung-čching zapojily desítky tisíc policistů a vojáků.
 

Čou Kche-chu byl nejhledanějším čínským zločincem všech dob. Bezpečnostní síly po něm v okolí města Čchung-čching šly několik dní, nakonec ho dopadly v továrně na boty.

 

Ministerstvo veřejné bezpečnosti uvedlo, že Čou zastřelil od roku 2004 nejméně devět lidí. Poslední vraždu spáchal v pátek při přepadení banky. Jeho obětí se stala žena, další dva lidi zranil. Z přepadení si odnesl asi 250 jüanů (v přepočtu asi 820 tisíc korun), uvedl web theepochtimes.com. Z místa pak ujel na motorce.

 

Hned po přepadení se rozběhlo rozsáhlé pátrání. Nebylo to snadné, krajina kolem Čchung-čchingu je velmi kopcovitá a Čou byl expertem na přežití v divočině. Čou se však tentokrát neskryl v terénu, ale v továrně na boty, a to se mu stalo osudným.

 

 

Čou nejčastěji přepadal lidi, kteří si v bance vybrali hotovost. Čínské úřady ho označovaly za "bezcitného a velmi nebezpečného". Při podobné akci v lednu po něm pátralo asi 80 tisíc policistů a vojáků. Čínské úřady na něj vypsaly odměnu 5,4 jüanů (asi 17 milionů korun).

 

tn.cz / muf