Když loď narazila na skálu, hráli melodii z Titaniku

Před očima mi běžely scény z Titaniku, vypráví o svém výletu lodí Costa Concordia mladý Švýcar. Tomu i náhrávalo, že v okamžiku nárazu se na lodi hrála hudba z tohoto oscarového velkofilmu.

Osud dokáže být pěkně zlomyslný. V okamžiku nárazu lodi na skálu hráli muzikanti zrovna ústřední melodii Titaniku. "Právě jsme večeřeli, když loď narazila. Mrazí mě, když si vzpomenu, že zrovna hráli My Hearts Will Go On od Celine Dion, tedy ústřední píseň Titaniku," vyprávěl Yannick Sgaga který tragédii výletní lodě Costa Concordia přežil spolu s bratrem Kevinem.

 

 

"Ty filmové scény jsou realističtější než se zdá," řekl Yannick. "Pořád je mám v hlavě," dodal.

 

Yannick také promluvil o tom jak probíhala evakuace. "Lodní personál vůbec u našeho záchranného člunu nebyl, do lodí nám pomáhali snad kuchaři."

 

Na palubě byla vnučka ženy z Titaniku

 

Mezi cestujícími byla i Valentina Capuanová, jejíž babička cestovala na Titaniku. "Bylo to jako by se historie opakovala, Strašné. Byla jsem v šoku," citovala ji agentura AFP. Celou dobu doufala, že bude zachráněná. Na Concordii cestovala se svým snoubencem, bratrem a jeho přítelkyní.

 

Němka odcestovala domů a nikomu nic neřekla

 

Záchranáři z lodi dosud zachránili 11 obětí. Pohřešováno je stále 27 lidí. Jejich hledání však ve středu ráno přerušily další posuny lodě.

 

 

Úřadům se totiž přihlásila Gertruda Gërgensová, která byla po havárii mezi pohřešovanými. Že je na seznamu zjistila až doma v Německu.

 

PSALI JSME:

Vrak Concordie klesá ke dnu, záchranáři odvoláni

 

Sousedé brání kapitána

 

Kapitán Francesco Schettino sedí v domácím vězení, kam ho v úterý večer poslal soudce.


PSALI JSME:

Zbabělý kapitán je v domácím vězení! Byl pod vlivem drog?

 

Sousedé kapitána ztroskotané lodi Costa Concordia brání muže, který je označován za viníka tragické havárie. Lidé z osmitisícového italského městečka Meta di Sorrento poblíž Neapole, kde dvaapadesátiletý Francesco Schettino bydlí, zahnali ve středu od jeho domu kameramany a fotografy. Některé z nich ztloukli.

 

Lidé před domem vykřikovali, že Schettino je hrdina a nepřipustí jeho lynčování.

 

"Francesco možná udělal chybu. Je to však zkušený a dobrý kapitán. Věříme mu. Věříme, že zachránil mnoho lidí z Concordie, " cituje AFP jednoho z rozlícených sousedů.

 

Concordia, loď o výtlaku 114 500 tun, která vezla 4 234 lidí, ztroskotala v pátek při plavbě u břehů Toskánska. Téměř 300 metrů dlouhé plavidlo najelo na skalisko u ostrova Giglio, převrátilo se na bok a částečně potopilo. Dírou v trupu pronikla do podpalubí voda.

 

 

Téměř 300 metrů dlouhá Costa Concordia je největší lodí historie, která se potopila. Překonala legendární Titanic, který byl 270 metrů dlouhý, a na který se vměstnalo na 3600 lidí. Titanic se potopil před 100 lety, v dubnu 1912. Z 2200 lidí na palubě jich zahynulo 1500.

tn.cz / muf