ČUNĚ! Vymočil se do vodní nádrže! Město musí vypustit 30 milionů litrů pitné vody

Město Portland v americkém Oregonu se chystá vypustit z nádrže více než 30 milionů litrů vody. Může za to mladík, který se do ní vymočil, píše v úterý webový portál deníku The Oregonian.

Jednadvacetiletý muž se do nádrže Mount Tabor vymočil minulou středu krátce po půlnoci. Při činu ho zachytily bezpečnostní kamery.

 

Radní města se následně "z hygienických důvodů" rozhodli, že nádrž nechají vypustit. "Chcete snad pít moč?" hájil rozhodnutí správce vodohospodářského úřadu v Portlandu David Shaff.

 

 

Veřejnosti se nelíbí, že se úřady chtějí tak velkého množství vody zbavit. Zdravotníci ujišťují, že tak málo moči (asi dva decilitry) nemůže představovat pro obyvatele žádné riziko. V nádrži se navíc běžně nacházejí zvířecí výkaly, mršiny či plechovky od barvy.

 

"Ze strany toho chlapce šlo bezesporu o nepřijatelné chování. Na druhou stranu, kolik zvířat dělá podobné věci a nikdo se nad tím nepozastavuje," citoval deník Davea Stonea, profesora toxikologie z Oregonské univerzity.

 

Vypuštění nádrže, která je zásobována vodou z ledovců na Mount Hood, bude trvat několik dní. Dokončeno by mohlo být v průběhu příštího týdne.

tn.cz / Mediafax