Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dům plný bomb

Další Boston? Muž plánoval teroristický útok, agenti FBI ho ale odhalili

Útok na bostonském maratonu
Zdroj: isifa.com
Výbuch při bostonském maratonu

Čtyřiadvacetiletý Američan Buford Rogers plánoval další teroristický čin v USA. Agenti FBI ho ale včas zadrželi. V jeho domě pak našli zápalné lahve, trubkové bomby a střelné zbraně.

Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) zadrželi muže, ukrývajícího ve svém domě zápalné lahve, trubkové bomby a střelné zbraně. FBI tvrdí, že díky rozsáhlé akci zřejmě překazila další teroristický útok, ke kterému mělo na území USA dojít.
 

Podle agentury AP se čtyřiadvacetiletý Buford Rogers ze státu Minnesota už objevil před soudem, který jej obvinil z nedovoleného držení zbraní a rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. "FBI byla přesvědčena, že se chystal teroristický útok, který byl v přípravné fázi," prohlásil dnes mluvčí FBI Kyle Loven.
 

Cíl útoku se podle něj měl nacházet v minnesotském městě Montevideo, přesnější informace však Loven neuvedl. Neřekl ani to, zda měl při údajné přípravě útoku Rogers komplice.
 


Americké úřady jsou v těchto dnech velmi citlivé na jakékoli informace spjaté s potenciálními teroristickými činy. Bombový útok na bostonský maraton v polovině dubna zabil tři lidi a nejméně 260 zranil. Šlo o největší teroristickou akci na území USA od 11. září 2001.

tn.cz / ČTK / hmr