Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Další neúspěch BP: z ventilu na ropném vrtu prosakuje ropa

British Petroleum, logo, ilustrační foto
Zdroj: oficiální zdroj
BP vyjádřila naději, že nové zařízení zachytí veškerou ropu

Technici britské společnosti BP ve čtvrtek přerušili zkoušku nového zvonu umístěného na poškozeném ropném vrtu v Mexickém zálivu. Jedním z ventilů nad zvonem začala prosakovat ropa, informuje britská stanice BBC.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Technici BP začali ve středu uzavírat ventily přívodu ropy na povrch a testovat tak, zda nové zařízení vydrží tlak tryskající ropy po omezení průtoku ventilem. Dva ventily se podařilo uzavřít, třetím však nadále unikala ropa.

PSALI JSME:

VIDEO: BP úspěšně instalovala nové odčerpávací zařízení, bude se testovat
 

Podle společnosti to je jen "malý únik, jehož oprava potrvá jen chvíli“.
 

"Technikům potrvá jen chvíli, než vyřeší tento problém, a poté bude test propustnosti pokračovat,“ sdělil mluvčí BP.
 

UNIKAJÍCÍ ROPU SLEDUJTE ŽIVĚ ZDE

 

Je to další zdržení při operacích, jejichž cílem je zastavit únik ropy z poškozené ropné soustavy na dně Mexického zálivu. Zvon má tuto soupravu zakrýt. Poté by se surovina měla přečerpat potrubím a do tankerů.
 

PODÍVEJTE SE NA POKUS BP ZASTAVIT ÚNIK ROPY DO MOŘE:


 

BP v úterý umístila na unikající vrt nový odčerpávací zvon, který má dvojnásobnou kapacitu než zvon, který byl na vrtu umístěn dosud. BP vyjádřila naději, že nové zařízení zachytí veškerou ropu.
 

Firma pracuje ještě na jednom odčerpávacím systému. Vedle zničeného vrtu hloubí dva, které by měly únik zastavit nejpozději v srpnu.
 

Plošina Deepwater Horizon, kterou si BP pronajímala od firmy Transocean, explodovala 20. dubna. Od té doby do moře unikly stovky milionů litrů ropy. Ropa se již dostala na pobřeží všech pěti států USA okolo Mexického zálivu – Louisiany, Alabamy, Mississippi, Floridy a Texasu.

tn.cz / Mediafax