Další rána pro Al-Káidu! Velitele pro východní Afriku zabili v Mogadišu

Velitel hnutí Al-Káida pro východní Afriku Fazul Abdulláh Muhammad byl zabit v somálském Mogadišu. Informovala o tom v sobotu agentura AFP.

"Přijali jsme zprávu od úřadů v Somálsku. Dozvěděli jsme se, že minulou středu byli v Somálsku zabiti dva teroristé," z nichž jeden byl Fazul Muhammad, uvedl keňský policejní velitel Mathew Iteere.

 

Zprávu potvrdil i nejmenovaný velitel somálského teroristického hnutí Šabáb spřízněného s Al-Káidou. "Jeden z mužů zabitých u Mogadiša byl Fazul Abdulláh, požehnej Alláh jeho duši. Nezemřel, protože tisíce mužů jako on stále bojují proti nepřátelům Alláha," řekl.

 

V Jemenu zabili 21 členů organizace

 

Jemenská armáda zabila v sobotu v provincii Abján 21 členů teroristické organizace Al-Káida. O život přišlo i deset vojáků, uvádí agentury Reuters a AFP s odkazem na informace jemenského ministerstva obrany.

 

Ministerstvo ve svém prohlášení píše, že 18 členů Al-Káidy bylo zabito v Zindžibáru, hlavním městě provincie Abján, a další tři teroristé zemřeli v Lavdáru. Při střetech mezi vládními jednotkami a ozbrojenci z Al-Káidy přišlo o život i deset vojáků.

 

"V Zindžibáru bylo zabito 18 ozbrojenců a desítky dalších byli zraněni poté, co teroristé zaútočili na vojenskou základnu," citovala AFP nejmenovaného policistu. Vojákům se v Zindžibáru také podařilo zničit tajnou skrýš zbraní a munice, uvádí ministerstvo.

tn.cz / Mediafax