Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Další vlna drogového násilí v Mexiku: nejméně 21 mrtvých

Nejméně 21 lidí bylo na severu Mexika zabito od nedělního večera při další vlně drogového násilí; 17 z nich připadá na město Ciudad Juárez.

Všechna těla, která policie objevila, byla zabita ve stylu popravy, který používají nájemní zabijáci místních drogových kartelů, napsala agentura AFP.

 

V Mexiku v posledních letech stoupá intenzita toho, co média i místní politici označují za "drogovou válku", v níž mezi sebou mexické kartely soupeří o kontrolu lukrativních pašeráckých cest do USA a zároveň společně bojují proti bezpečnostním silám.

 

Terčem kartelů se v poslední době stali i kandidáti v místních volbách, které se budou konat příští neděli. V pondělí vrazi zabili politika usilujícího o jeden ze 12 guvernérských postů, jež budou ve volbách ve hře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ozbrojenci přepadli v Mexiku odvykací centrum a zastřelili devět lidí

 

Za tři a půl roku od nástupu do úřadu prezidenta Felipe Calderóna, který do akce proti drogovým kartelům povolal armádu, bylo při násilnostech zabito už přes 23 tisíc lidí. Smutný primát připadá na pohraniční město Ciudad Juárez, kde zemřelo 5500 osob.

tn.cz / ČTK