Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TAHLE KRÁSNÁ KOČKA TVRDÍ: Jsem zasnoubená s Berlusconim!

Silvio Berlusconi neměl své narozeniny vůbec v úmyslu slavit. Party měla být tichá, skromná a klidná. Nic z toho však nebylo. Bývalá miss Černé Hory prohlásila, že je s italským premiérem zasnoubená.

Moc pěkný dárek italský premiér ke svým 75. narozeninám od levicového deníku La Repubblica nedostal. Deník ho konfrontoval s údajnou snoubenkou z Černé Hory.

 

"Jsem s ním zasnoubená a žiju v (jeho) vile Arcore," řekla Katarina Knezevićová deníku v rozhovoru. Knezevićová je bývalou miss republiky Černá Hora. "Poznala jsem ho při jedné slavnosti v roce 2009. Tehdy mi bylo čerstvých osmnáct a Berlusconi právě odešel od své ženy.

 

Nikdy ho nevydírala. "Kdo tohle říká, lže" má jasno Katarina. "V lásce není věk důležitý," tvrdí dál. V Berlusconiho okolí byla dívka považována za "mimořádně nebezpečnou" která ho vydírá.

 

Příliš ho zřejmě nepotěšil ani prezident módního domu Gianni Versace Santo Versace, který se rozhodl opustit Berlusconiho stranu Lid svobody, ale v Parlamentu chce zůstat jako nezařazený poslanec.

 

Nezvykle klidná oslava


"Nemám, co bych oslavoval," řekl Berlusconi přátelům. "Krásný dárek mi nejspíš chystají soudy," podotkl ironicky.


Narozeniny slavil premiér nezvykle skromným způsobem. Na večírku, který zorganizovala Alessandra Mussoliniová z Berlusconiho strany Lid svobody, pravil, že "soudci nejspíš chtějí", aby "skončil stejně jako jeho Bettino Craxi".


Bývalý socialistický premiér Itálie zemřel v tuniském exilu, kam se uchýlil po řadě kriminálních obvinění.


Berlusconi, jehož popularita po četných skandálech klesla na minimum, čelí několika obžalobám. Jednak je podezřelý, že platil za sex nezletilé krásce přezdívané Ruby a zneužil moc, aby ji dostal z vazby, kde se octla pro nařčení z krádeže. Berlusconi měl rovněž platit svému bývalému právnímu zástupci Davidu Millsovi za falešnou výpověď.

 

PSALI JSME:

BERLUSCONI u soudu: ŽALOBCE NAZVAL RAKOVINOU


Jiná korupční aféra se týká obvinění z daňových úniků souvisejících s jeho mediálním koncernem Mediaset. Firma měla uměle navyšovat ceny za filmová práva. Ty pak Berlusconi prodával svým dalším společnostem, které je odprodávaly zpět Mediasetu. Díky tomu si snižoval tržby a tak platil i nižší daně.
 

muf tn.cz / Mediafax