Delon prodal svou sbírku hodinek, vydražily se za 11 milionů!

Francouzská aukční síň Cornette de Saint-Cyr ve čtvrtek vydražila sbírku hodinek slavného herce Alaina Delona. Celková cena kolekce luxusních hodinek se vyšplhala na nečekaných 444 tisíc eur (11,1 milionu korun), informuje v pátek agentura AFP.

V aukci se dražila více než stovka hodinek, které herec nasbíral během 50 let. Jsou mezi nimi hodinky luxusních značek, jako jsou Rolex, Cartier, Blancpain, Audemars-Piguet, Vacheron Constantin či Breitling.


Celková suma za hodinky vysoce překročila očekávání organizátorů aukce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rukavice krále popu byla vydražena za 6 milionů korun!


Aukce se zúčastnili zájemci z celého světa, především pak z Číny, kde je francouzský herec velmi populární. Před samotnou aukcí v Paříži byla kolekce hodinek vystavena v Hongkongu.


Mezi největší skvosty patřily hodinky značky Audemars-Piguet, které herec nosil ve snímcích Comme un boomerang z roku 1976, Slovo policajta z roku 1985 a Nebuďte policajta z roku 1988. Čínský kupec za ně zaplatil 68 750 eur (1,7 milionu korun), přestože se jejich cena původně odhadovala pouze na 2500 eur (62 500 korun).


Rovněž 68 750 eur zaplatil neznámý kupec za hodinky značky Cartier Tank.


V listopadu loňského roku se kolekce vín Alaina Delona vydražila za celkových 250 412 eur (6,2 milionu korun), což bylo dvakrát více, než se předpokládalo.


Alain Delon je ikonou francouzské kinematografie. Za svou kariéru natáčel s věhlasnými režiséry Luchinem Viscontim, Jean-Lukem Godardem či Michelangelem Antonionim.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BRUCE LEE VYDĚLÁVÁ I PO SMRTI! Jeho předměty se vydražily za 3,7 milionu dolarů


Na plátně se objevil po boku Romy Schneiderové, Jeana Gabina, Jane Fondové nebo Annie Girardotové. Mezi jeho nejznámější snímky patří Samuraj (1967), Sicilský klan (1969), Borsalino (1970) či Dva muži ve městě (1973).


Delon koncem prosince zavítal do Prahy. Byl jedním ze smutečních hostů, kteří se zúčastnili pohřbu Václava Havla. K českému prezidentovi, dramatikovi a disidentovi vyjadřoval mnoho let náklonnost.


Šestasedmdesátiletý herec ve středu podstoupil operaci srdce.

maš tn.cz / Mediafax