přes 3 promile

DÉMON ALKOHOL: Mladík (15) se upil k smrti. Tělo našla jeho teta

Skoro tři promile alkoholu v krvi. To je výsledek expertízy soudních lékařů ze Slovenska, kteří potvrdili, že patnáctiletý mladík z obce Lendak se upil k smrti. Celá obec nyní hledá viníka. Jednou z obviněných je i chlapcova teta, u které v noci, kdy zemřel, spal.

Vyšetřovatelé to už mají černé na bílém. Patnáctiletý chlapec se ve spánku neudusil zvratky,zabilo ho množství alkoholu. "Můžeme potvrdit, že příčinou smrti mladého muže byla akutní otrava alkoholem," potvrdila mluvčí policie v Prešově Janka Migálová.

 

Podle dostupných údajů a výpočtů musel chlapec vypít nejméně půl litru tvrdého alkoholu. Jeho teta řekla, že chlapec byl opilý, ale na nic si nestěžoval. Ráno ji čekal šok. "Snažila jsem se ho vzbudit. Říkala jsem mu miláčku vstávej, ale nevstal. Už byl studený," popisuje strašlivé momenty teta chlapce Marcela Koščáková.

Obrovský smutek zasáhl celou vesnici. Podle starosty by smrt tohoto chlapce měla být ponaučením pro nás všechny. "Na nás, na rodičích, záleží, abychom věděli, kde se nám děti pohybují. S kým se kamarádí, koho navštěvují," má jasno starosta obce Lendak Pavel Hudáček.

 

Podle některých informací mu měla nalévat i jeho teta. Ta se k tomu ale vyjádřit nechtěla. "Nemám vám k tomu co říct. Byl v baru a potom přišel ke mě," říká teta Marcela. "Vyšetřovatel bude v tomto případě zkoumat i trestní odpovědnost rodičů i příbuzných," potvrzuje mluvčí policie Janka Migálová.

 

Podle starosty Lendaku za to, že děti pijí alkohol nemohou jen rodiče. "Obec. Živnostenský úřad. Slovenská obchodní inspekce. Samotní hospodští a ti,kteří alkohol nabízí. Protože i oni mají děti a i jim se to může vymstít," myslí si starosta Hudáček. Policie a úřady se nyní v této obci více zaměří na mládež a její vyžití ve volném čase.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Nechlastal, a přesto ho zabilo víno. Rozmačkalo ho 5 a půl tuny hroznů
Opilecké ostudy: když to celebrity přeženou s alkoholem
Co dělá s tělem alkohol a jak se bránit kocovině?
VÁŠ PŘÍBĚH: Přítel má rád alkohol. Asi už je závislý
TEST: Nejsi závislá na alkoholu?
Lži a mýty o alkoholu

 

tn.cz / hru