Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Děs! Saúdové odsoudili Australana za rouhání k 500 ranám bičem!

Soud v Saúdské Arábii odsoudil Australana Mansora Almaribeho (45) za rouhání k 500 ranám bičem a jednomu roku vězení. Informuje o tom ve středu agentura AFP s odvoláním na prohlášení australského ministerstva zahraničí.

Podle AFP byl Almaribe zadržen v Medíně 14. listopadu, když se účastnil poutě Hadždž. Saúdské úřady ho obvinily z urážky společníků proroka Mohameda.


Almaribeho nejstarší syn Jamal řekl australským médiím, že jeho otec se v Medíně pouze modlil, když se u něj objevili příslušníci náboženské policie a zatkli ho.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fotbalista v Súdánu řídil pod vlivem, dostane 40 ran bičem


Druhý Almaribův syn Mohammed ve středu ve vysílání rozhlasové stanice ABC varoval, že jeho otec rány bičem nepřežije. "Pět set ran bičem na záda? Vždyť má se zády problémy. Nemyslím si, že by přežil byť jen padesát ran," plakal Mohammed.


Australské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Almaribe byl odsouzen v úterý. Procesu se účastnil australský konzulární úředník. Almaribe byl původně odsouzen ke dvěma letům vězení a 500 ranám. Trest odnětí svobody mu byl snížen.


Podle saúdských zákonů mohl být odsouzen dokonce k trestu smrti.

 

PSALI JSME:

Znásilnili ji. Za trest dostala rok vězení a 100 ran bičem


Melbournský deník The Age informoval, že Almaribe je otec pěti dětí, nemůže si dovolit právníka, trpí cukrovkou a srdeční nemocí a hluboce se obává o své zdraví.


Australská vláda bude pro Almaribeho žádat milost. V případu osobně intervenuje ministr zahraničí Kevin Rudd. O případu jedná se saúdskoarabským velvyslancem v Austrálii.

maš tn.cz / Mediafax