hrozivá nehoda

DĚSIVÉ VIDEO: Padající jeřáb zdemoloval panelák!

K hrozivé nehodě došlo včera v ruském městě Kirov. Na panelový dům se tam zřítil jeřáb, který zdemoloval vše, co mu stálo v cestě. Nikdo z 300 obyvatel paneláku jako zázrakem neutrpěl zranění.

Nehoda se stala v neděli vpodvečer. Kromě balkonů a množství oken zpustošil padající jeřáb i sedm aut zaparkovaných před domem. V paneláku přitom bydlí tři stovky lidí, z toho 37 dětí.
 

Podle ruských médií sice zřícení jeřábu vypadá děsivě, ale naštěstí se obešlo bez sebemenších zranění. Těžko však pomyslet, co by se stalo, kdyby si někdo z nájemníků padajícího stroje nevšiml včas.
 


"Zrovna jsme byli v kuchyni, když jsme uslyšeli hlasitý rachot. A pak jsme viděli, jak se ten stavební jeřáb začal řítit přímo na nás, na náš balkon. Utíkali jsme se ukrýt na chodbu," vylíčil děsivý zážitek obyvatel zničeného bytu v pátém patře.
 

Příčina pádu jeřábu zatím není známa. Patrně ho ale srazil k zemi velmi prudký vítr. Portál NEWSru.com k tomu píše, že k nehodě došlo během stavebních prací a jeřáb možná nebyl dobře upevněn.

tn.cz / zdg