obět kyberšikany

DĚTSKÉ ZRŮDY: Spolužačky šikanovaly dívku (12), ta spáchala SEBEVRAŽDU

Rebecca Ann Sedwick
Zdroj: Facebook official

Mlaďounká Rebecca Sedwick byla obyčejné děvče, která chtěla mít kamarádky. Místo toho se stala obětí odporné šikany, která trvala více než rok a půl. Ubohá Rebecca to nakonec neunesla a spáchala sebevraždu.

Dívka si sáhla na život kvůli kyberšikaně. Hlavně kvůli tomu, že ji na sociální síti říkali jak je "hnusná a blbá", nadávali jí a neustále ji psali, ať se konečně zabije. Těsně předtím, než spáchala sebevraždu si změnila své jméno na sociální síti z Rebbeca Anna Sedwick na "That Dead Girl", tedy "Ta mrtvá holka".
 


Rebbeca se kvůli depresím začala se sebepoškozováním. Byla dokonce hospitalizována v nemocnici, protože se sama pořezala na rukou a nohou.
 

Ve škole a na internetu byla šikanována více než 15 dívkami. Mailem a na sociální síť ji přicházely zprávy jako: " Nejsi na dvanáctku nějaká tlustá?", "Kolik potřebuješ prášku na spaní aby si chcípla?", "Vezmi si žiletky a podřízni se."
 

 
Naposledy byla dívka viděna svoji matkou, která ji mávala, když šlo děvče ke školnímu autobusu. Do školy však nedorazila a ani domů nepřišla. Policisté ji našli mrtvou v nedaleké opuštěné cementárně.
 

Muži zákona teď obvinili dvě dívky (12,14) z "kyberstalkingu", tedy nebezpečného pronásledování přes SMS zprávy, emaily či sociální sítě. Uvedl to server huffingtonpost.com.


Co je to kyberšikana?


Je to druh šikany, který využívá elektronické prostředky, jako jsou mobilní telefony, e-maily, internet, blogy a podobně. Řada jejích projevů může spadat do oblasti kriminálních činů.

TN.cz