mohla žít?

Dívka (14) zemřela lajdáckým lékařům pod rukama: Chirurgický nástroj do ní zavedli OPAČNĚ!

Nepovedená operace
Zdroj: Facebook/isifa.com

Kvůli neuvěřitelným chybám lékařů patrně zemřela teprve čtrnáctiletá dívka, která prodělala dva infarkty. Jeden z doktorů na pohotovosti jí dokonce zavedl chirurgický nástroj do těla úplně opačně!

Jessice Ashtonové-Pyattové se loni koncem října udělalo velmi špatně a začala zvracet tak silně, že si natrhla žaludek. Kromě toho prodělala rovnou dva infarkty. V té době trávila čas s kamarády ve městečku Skegness na východě Anglie, odkud ji sanitka rychle převezla do nemocnice v nedalekém Bostonu. Tam ale dívka za pár hodin zemřela.
 


Když záchranáři s Jessicou dorazili do nemocnice, lékaři na pohotovostním příjmu se ani nemohli o záchranu lidského života pořádně pokusit. Důvod? Obyčejné lajdáctví! Defibrilátor, který tam měli, totiž nebyl zapojený do elektrické sítě! "Od chvíle, kdy Jessicu přivezli do nemocnice, neměla šanci přežít," konstatoval profesor Robert Forrest, který se případem zabýval.
 

Nebylo to přitom jediné fatální pochybení, ke kterému osudný den na pohotovsti v Bostonu došlo. Další lékař totiž zavedl jeden z chirurgických nástrojů Jessice do paže opačně! Stav dívky se poté začal rychle zhoršovat a Jessica nakonec svůj boj o život prohrála. Pár minut předtím, než zemřela, řekli lékaři jejím rodičům, že pro její "záchranu" už víc udělat nemohou.
 


V úmrtní zprávě se píše, že Jessica zemřela přirozenou smrtí. Vyšetřování nicméně ukázalo, že dívka utrpěla závažné poranění žaludku, které způsobilo neznámé onemocnění. Otázkou tedy je, zda by Jessica přežila, kdyby lékaři dělali to, co se od nich očekávalo, nebo se zkrátka opravdu nedalo nic dělat.
 

Záchranář Mark Hall, který Jessice poskytl masáž srdce, popsal dění na pohotovosti jako "chaotické". "Zdálo se, že na tak vážnou situaci nestačí. Všichni vypadali dost vystrašeně," vypověděl pro webový portál deníku Daily Mail.
 


Zhrzená matka Jessicy Nicola Pyattová (33) zvažuje, že na nemocnici podá žalobu. "To, jak lékaři s Jessicou zacházeli, mě naprosto znechutilo a naštvalo. Někteří zaměstnanci měli pomáhat s resuscitací, místo toho ale jen stáli a dívali se, jako by to byla nějaká show," řekla.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dustin Hoffman měl na kahánku: Zákeřná rakovina a náhlá operace!

Z těchto snímků mrazí: Ženy, které podstoupily stejnou operaci jako Angelina Jolie

tn.cz / zdg