Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dívka (†17) se zřekla léčby rakoviny, aby donosila syna

Jenny Lake
Zdroj: oficiální zdroj
Zesláblá Jenni s vymodleným synem, pro kterého zemřela

Teprve sedmnáctiletá dívka statečně bojovala s rakovinou. Když zjistila, že je těhotná, neváhala obětovat svůj život za život dítěte. Zřekla se další léčby, aby donosila zdravého chlapečka. Dvanáct dní po jeho narození zemřela.

Jenni Lakeová z Utahu žila běžný život teenagerky, potom jí ale ve druhém ročníku střední školy zjistili rakovinu. Měla tři nádory na mozku a tři na páteři. Její případ byl vzácný, protože se jí zákeřná nemoc šířila prakticky bez symptomů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Holčička (†13) místo dalšího ozařování zvolila smrt

 

"Jenni se lékařů na rovinu zeptala, jestli zemře. Bylo jí šestnáct. Řekli jí, že s léčbou má 30% šanci žít ještě dva roky,“ vzpomíná její maminka Diane. Jenni začala s agresivní chemoterapií a ozařováním a věřila, že nad nemocí zvítězí. A také už několik týdnů chodila s Nathanem Wittmanem (19).

 


 

Brzy začala mít ranní nevolnosti a ultrazvuk ukázal, že je těhotná. "Lékaři jí tvrdili, že je kvůli chemoterapiím a ozařování neplodná, tak jsme si nelámali hlavu s antikoncepcí,“ uvedl Nathan.

 

Podívejte se na video s fotkami Jenni, jejího přítele a rodiny:


 

Teď už nešlo jen o Jenni a lékaři ji postavili před krutou volbu. Pokud bude pokračovat v léčbě, dítě zemře. Pokud léčbu přeruší, možná dítě donosí, ale zemře ona. Jenni nezaváhala ani na okamžik a léčbu okamžitě přerušila.
 

V devátém měsíci těhotenství vážila nemocná Jenni, nad kterou rakovina už jasně vítězila, pouhých 50 kilo a dobře věděla, že její konec se blíží. Porodila ale zdravého chlapečka Chada Michaela. Pouhých dvanáct dní po jeho narození statečná mladá maminka zemřela.
 

"Všichni jsme doufali, že až porodí, bude se moci vrátit k chemoterapiím a její stav se zase zlepší. Bohužel už to nestihla. Až bude Michael větší, všechno mu o ní povím. O tom, co pro něj udělala,“ říká Diane. Chlapeček byl svěřen do péče Nathanovi a zatím se o něj stará Nathanova matka Alexia (51).
 

hel TN.cz