Dívka (†19) zemřela po 17 vodkách, rodiče žalují bar

Devatenáctiletá studentka slavila se spolužáky v baru. Během několika hodin vypila podle svědků asi sedmnáct panáků vodky. Ráno se jí zastavilo srdce. Rodiče z její smrti viní bar a žalují ho.

Megan Helalová z Texasu zemřela po party bratrstva Sigma Chi při Baylor Univerzitě, do kterého byla přijata. Sigma Chi je jedno z nejstarších univerzitních bratrstev v severní Americe, má stovky tisíc členů a jeho krédem je "udržovat a kultivovat vysoké ideály přátelství, spravedlnosti a vzdělání“.
 

Zřejmě na znamení těchto vysokých ideálů zkonzumovala Megan v baru Mynar podle jejího přítele, který pil s ní, během dvou hodin mezi 10 a 17 panáky vodky. Ta jí byla servírována, přestože dívku alkohol viditelně zmohl, a navíc podle amerických zákonů nebyla plnoletá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žena se upila k smrti! Zemřela přímo v restauraci v Plané
 

Megan se ráno zastavilo srdce a podle následné pitvy zemřela na srdeční arytmii. Přestože však pitva určila jako příčinu smrti arytmii způsobenou vrozenou myokardiální fibrózou, rodiče z ní jednoznačně viní alkohol, obsluhu baru, Meganina přítele a Sigmu Chi a na všechny jmenované nyní podali žalobu.
 

Rodinná právnička Linda Turleyová uvedla: "V baru zjevně nesledovali, komu bude vodka podávána, zajímalo je jen objednané množství. Nakonec jen posílali do salonku, kde se party konala, další a další lahve. A ostatní Megan nechali pít, přestože byla viditelně namol. Kdyby jí v dalším pití zabránili, mohla ještě žít.“ Podle serveru MailOnline se k žalobě zatím nikdo ze žalovaných nevyjádřil.
 

hel TN.cz