chudinka malá

Dívka (23) si nevyměnila včas kontaktní čočky, OSLEPLA!

Skleslá žena
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto
Téma:

Studentka oslepla poté, co půl roku nosila kontaktní čočky, aniž by je pravidelně čistila. Třiadvacetiletá Lian Kao si čočky nevyndala ani tehdy, když si šla zaplavat.

O zrak tchajwanskou dívku nakonec připravily jednobuněčné organismy améby, které požíraly tkáň očních bulv. Díky nedostatečné hygieně měly v očích studentky vhodné prostředí k rozmnožování. Podle lékařů jde o jeden z mnoha případů, kdy mladí lidé, na které je vyvíjen velký tlak, zapomínají na správnou péči o kontaktní čočky.
 

Jak uvedl lékař Wu Jian-liang z tchajpejské nemocnice, nedostatek kyslíku způsobený přilnutím čočky na oko může poškodit jeho povrch a snížit tak ochranu vůči mikroskopickým organismům, které se mohou usídlit v tkáni a dále se v něm množit.

 

 

"Dívka měla kontaktní čočky vyhodit už po měsíci, ale místo toho je používala dál, čímž si nenávratně poškodila rohovky," vyjádřil se Jian-liang, který zároveň dodal, že tento případ by měl být varováním pro ostatní uživatele kontaktních čoček. Ti by podle něj neměli brát dodržování základní hygieny na lehkou váhu.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Drsné přiznání idola Johnnyho Deppa: Na jedno oko jsem skoro slepý!

Související témata:
hel TN.cz