Neuvěřitelná koule

Dívka váží 396 kilo, k lékaři ji dostávali jeřábem

Devatenáctiletou pacientku dostávalo z domu na 30 jeřábníků, stavařů, hasičů, policistů a záchranářů. Museli zbořit dvě zdi a postavit rampu. Akce trvala 8 hodin.

Georgia Davisová (19) je nejtlustší teenager Británie a váží dle odhadu 396 kilo. Kolik váží přesně by se dalo zjistit jedině na nákladní váze. Včera jí kvůli její neuvěřitelné obezitě začaly selhávat orgány a bylo nutné dopravit ji do nemocnice.
 

Tady ovšem nastal problém, protože Georgia se prožrala do stavu, kdy nedokáže chodit a i kdyby ano, neprošla by dveřmi. Z jejího pokoje v prvním patře domu ji dostával tým třiceti lidí celých osm hodin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nadváha trápí třetinu Čechů, jsme jeden z nejtlustších národů. ŽEBŘÍČEK
 

Akce začala včera v 9 hodin ráno. Dělníci museli zbourat dvě obvodové zdi, aby Georgii dostali ven z domu. Do speciálně upravené sanitky ji dopravili hasiči za použití lešení, provizorního mostu a jeřábu. Sousedé uvedli, že sanitka od domu odjela až v pět odpoledne.
 

Georgia zcela rezignovala na poslední dietu, kterou jí předepsali lékaři, aby se jí pokusili zachránit život. V minulosti už několikrát zhubla, ale pak zase nabrala desítky kil zpátky. Podle její matky Lesley, která sama váží 70 kilo, Georgia poslední měsícee jen ležela, jedla a surfovala po sociálních sítích.
 

Sama Georgia uvedla: "Vím, že se projídám k smrti, ale nedokážu tomu problému čelit.“ Teď má možná poslední šanci. Podle lékařů z nemocnice v Aberdare, kam byla převezena, je její stav velmi vážný.
 

hel TN.cz