Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Krůček od smrti

Dívku v komatu rozebírali na orgány, najednou se probudila!

Carina Melchior
Zdroj: Facebook official
Carině lékaři nedávali šanci, její probuzení považují za zázrak

Lékaři dívce, která po těžké autonehodě upadla do komatu, nedávali žádnou šanci na přežití, odpojili ji od přístrojů a po jejích rodičích chtěli souhlas s darováním orgánů. Ona ale najednou otevřela oči.

Carina Melchiorová z dánského Aarhusu nezvládla zatáčku, narazila s autem do stromu a upadla do komatu. třetí den po nehodě se ji lékaři chystali prohlásit za mozkově mrtvou, odpojili ji od dýchacího přístroje a chtěli ji připravit k darování orgánů. Dívka ale k jejich úžasu otevřela oči a začala hýbat nohama.
 

Nyní se Carina plně zotavuje v rehabilitačním centru a už dokáže mluvit i chodit a její rodiče nemocnici zažalovali, protože jsou přesvědčeni, že lékaři jejich dceru chtěli jen využít na orgány. "Ty banditi v bílých pláštích to prostě vzdali schválně brzo, aby získali dárce orgánů,“ řekl Carinin rozhořčený otec Kim listu Ekstra Bladet.
 

Právník rodiny Nils Fjeldberg uvedl, že se Carina pořád ptá, jestli se ji v nemocnici pokusili zabít. "Samozřejmě, že je to jak pro ni tak pro rodiče velké trauma. Lékaři je přesvědčili, že už se nedá nic dělat a aby souhlasili s darováním orgánů,“ řekl listu.

 

 

Lékaři z nemocnice v Aarhusu se brání, že šlo o nedorozumění a že z medicínského hlediska bylo vše v pořádku, protože Carina nikdy nebyla oficiálně prohlášena za mozkově mrtvou, rodině se ale omluvili.
 

Případ v Dánsku vyvolal velkou debatu o darování orgánů a registrovaní dárci houfně odvolávají svůj souhlas v obavě, že by v případě, že by se jim něco stalo, lékaři jednali moc rychle.
 

Dánská vláda chce připravit novou směrnici, která by lékařům zabránila v přípravách na darování orgánů před tím, než je pacient prohlášen za mozkově mrtvého, s tím ale nesouhlasí odborníci, protože tyto přípravy jsou podle nich zásadní proto, aby se zjistila vhodnost orgánu dárce pro příjemce.
 

hel TN.cz