Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dokumenty o UFO: Hrozí nám invaze?

Nový spis obsahuje absurdní i znepokojivé údaje. Čeká nás invaze mimozemšťanů? Podle expertů přistáli poprvé roku 1947.

Britské ministerstvo obrany zveřejnilo letos už druhou sérii dokumentů týkajících se UFO. O prvních dokumentech se dočtete více zde. Podle experta na tyto neidentifikovatelné létající předměty Davida Clarka bude zveřejněno dalších 160 spisů.


První UFO se prý na Zemi dostalo už v roce 1947, kdy kosmická loď havarovala v Mexiku. Tuto informaci uvádí editor časopisu UFO Data Philip Mantle. V místech nehody prý našel podezřelou modrou hmotu. “V těchto místech je i nebývale velká radiace,“ uvádí specialista na UFO a lékař Donald Raul.


Nový spis o 1500 stranách obsahuje jak absurdní, tak vážné skutečnosti. Opravdu znepokojující je výpověď letce z roku 1991. Pilot letěl z Milána do Londýna, když zpozoroval opakovaně několik set metrů nad sebou podivný předmět. Viděl ho jak on, tak jeho kolega i letečtí kontroloři.


V téže době radary zachytily předmět, který označily za UFO. Tím ovšem šetření skončilo. Nikdo se tímto případem nechtěl zabývat. Ze strachu, nebo z nedbalosti?


Mezi dokumenty bylo nalezeno i mnoho kuriozit, například výpověď muže, který v roce 1992 telefonoval na ministerstvo obrany a tvrdil, že neznámý blikající předmět pomalu sestupuje nad londýnským Regent's Parkem. Nakonec se ale zjistilo, že šlo o papírového draka. Řada dokumentů je ještě stále zahalena rouškou tajemství, nechává si Británie to nejlepší až na konec? Tento spis není poslední. Británie jich má v záloze ještě 160.


Prohlédněte si ten nejzajímavější sestřih amatérských videí s neidentifikovatelnými předměty.

mar tn.cz / ČTK