Ethan zachráněn

Dramatický únos den po dni: V téhle DÍŘE chlapečka (5) bestie držela

Malého Ethana v pondělí zachránilo komando FBI z bunkru jeho únosce. Ten při zásahu zemřel. Chlapečka bestie držela v díře pod zemí celých 7 dní. Přečtěte si, jak celé drama probíhalo.

Dramatický příběh únosu pětiletého chlapce v americkém státě Alabama se po týdnu konečně dočkal rozuzlení. Únosce Jimmy Lee Dykes (65) zemřel v pondělí při akci policistů, kteří vnikli do podzemního úkrytu, kde dítě držel. Ethan strávil noc v nemocnici, ale je naprosto v pořádku.
 

"Byl jsem ho navštívit a viděl jsem, jak se směje, jí, vtipkuje a hraje si se svým milovaným dinosaurem,“ uvedl zvláštní agent Steve Richardson. Své zítřejší šesté narozeniny už Ethan stráví doma s maminkou a tatínkem. Jeho dramatická záchrana tak byla určitě nejlepším dárkem, který k nim mohl dostat.
 

Úterý 29. ledna

Válečný veterán z Vietnamu Jimmy Lee Dykes přepadl školní autobus a chtěl z něj vytáhnout dvě děti. Statečný řidič Charles Albert Poland se mu v tom snažil zabránit a Dykes ho proto zastřelil čtyřmi ranami. Potom si zřejmě náhodně vybral pětiletého Ethana a odtáhl ho do svého podzemního brlohu.

 


 

Středa 30. ledna

Policie a agenti FBI bunkr vypátrali pomocí detektoru na hledání bomb a ventilační rourou začínají s únoscem vyjednávat.
 

Čtvrtek 31. ledna

U roury se střídají odborníci a pokračují ve vyjednávání, zatím bezvýsledně. Dykesův motiv únosu zůstává záhadou. Místní lidé zapalují svíčky a drží vigilie za to, aby se malému Ethanovi nic nestalo.

 

 

Pátek 1. února

Agenti slyší, jak Ethan pláče a prosí, aby ho Dykes pustil za maminkou a tatínkem. Dykes navrhuje, že chlapce vymění za novináře, kterému řekne své názory.
 

Sobota 2. února

Dykes povoluje, aby agenti rourou chlapci poslali jeho léky na Aspergův syndrom, hračky, omalovánky a sýrové sušenky, o které si řekl. S únoscem je FBI v nepřetržitém kontaktu. "Udržujeme otevřenou komunikační linku s panem Dykesem," uvedl mluvčí FBI Jason Pack. "Vždy tam někdo je, pokud chce hovořit."
 

Neděle 3. února

Koná se pohřeb řidiče autobusu Charlese Alberta Polanda, kterého Dykes přiměl zastavit pod záminkou, že mu prodá zeleninu ze zahrádky.
 

Pondělí 4. února

Policejní mluvčí oznamuje, že se chtějí s Dykesem agenti domluvit po dobrém, a jsou připraveni u podzemního krytu sedět třeba měsíce. Kamera spuštěná rourou ale zaznamená, že se Dykes ohání pistolí a FBI se proto rozhodne k okamžité akci.
 

hel TN.cz