Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2012

Drážďany se otřásají v základech! Pochodují tudy tisíce neonacistů

Neonacisté se sjeli do Drážďan (ilustrační foto)

Drážďany se otřásají pochodem neonacistů. Do ulic města vyrazili s pochodněmi v rukou. Policie brání jejich střetu s odpůrci, kteří jsou ve většině.

Neonacisté v pondělí večer pochodují saskou metropolí Drážďany. Do města se jich sjely tisíce. Chtějí připomenout výročí bombardování města krátce před kapitulací nacistického Německa. Informuje o tom webový portál stanice Deutsche Welle.

 

Po šesté hodině večer zažehli neonacisté pochodně a vydali se na pochod. Viní spojence z masakru civilních obyvatel. Policie odhaduje, že na pochod se vydaly čtyři stovky neonacistů. Ještě v pondělí dopoledne předpokládala, že jich budou dvě tisícovky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rodičům odebrali syna (3): Pojmenovali ho Adolf Hitler!

 

"Zatím je situace klidná, vše máme pod kontrolou," ujistil ředitel saské policie Bernd Merbitz. V ulicích je rozmístěno na 9000 policistů.

 

Neonacisty během pochodu provází davy jejich odpůrců, kteří připomínají, že zkázu města zavinil režim Adolfa Hitlera. Proti neonacistům jsou v přesile. Deutsche Welle píše, že jich je víc než tisíc. Policisté oba tábory oddělují.

 

Spojenci zahájili bombardování Drážďan 13. února 1945. Stovky britských bombardérů během dvou dnů změnily město na změť trosek. Při náletech zahynulo až 25 tisíc obyvatel.

klab tn.cz / Mediafax
Reklama