Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Důchodkyně (81) vyhrála v loterii přes 6 miliard korun

Američanka ze státu Rhode Island vyhrála 336,4 milionu dolarů (6,4 miliardy korun) v loterii Powerball, píše v úterý deník USA Today. Výherní tiket schovávala jedenaosmdesátiletá seniorka v bibli.

"Jsem velmi šťastná a pyšná. Moje rodina bude velmi šťastná, máme velké štěstí," prohlásila výherkyně Louise Whiteová na tiskové konferenci.
 

Whiteová žije ve městě Newportu se svým synem LeRoyem, místním hudebníkem, a jeho manželkou Deborah, která je zdravotní sestřičkou.
 

Nejprve nevěřila, že vyhrála. Čísla, která se dozvěděla z televize, si proto ještě ověřila na internetu. "Stejně jsme tomu nevěřili, takže jsme vypnuli počítač, pak ho zase zapnuli, čísla byla stále stejná," popsala důchodkyně.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Kuriózní podvod: Muž navrtal ruletu. Vyhrál 130 tisíc!
 

Když jí a její rodině došlo, že opravdu vyhrála, všichni začali "skákat, křičet a objímat se". "Schovali jsme pak tiket do bible a šli na nedělní snídani, stejně jsme s tím nemohli nic dělat," poznamenala Whiteová.
 

Po odvodu státních a federálních daní zůstane ženě 210 milionů dolarů (téměř čtyři miliardy korun).
 

Powerball je jednou z největších loterií v USA, hraje se ve 43 státech. Řadí se mezi nejbohatší loterie světa. Šance úspěšně tipnout všech pět hlavních čísel a jedno dodatkové (zvané právě Powerball) je 1:175 milionům.

 

fim tn.cz / Mediafax