Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2014 10:10
Střelba ve škole

Dvanáctiletý chlapec střílel do svých spolužáků. Chlapec (12) a dívka (13) bojují o život!

Střelba ve škole
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Dvanáctiletý chlapec a třináctiletá dívka bojují o život. Těžce je zranil jejich stejně starý spolužák. Ten ještě lehce poranil jednoho ze zaměstnanců školy, kde ke střelbě došlo. Policisté už mladého útočníka zadrželi.

Vážné zranění dvou studentů a lehké poranění jednoho zaměstnance si dnes vyžádala střelba ve škole v Roswellu v americkém státě Nové Mexiko. Střelcem byl dvanáctiletý student, potvrdila podle agentury Reuters místní guvernérka. Pachatel byl podle amerických médií zadržen. Údajně se domníval, že byl terčem šikany. Střední škola Berrendo, kde se střelba odehrála, byla dočasně uzavřena.
 

Studentka Odiee Carranzaová agentuře AP řekla, že student před začátkem vyučování střelil dvakrát do tváře dvanáctiletého spolužáka a pak další dívku do ruky. Chlapec a třináctiletá dívka byli převezeni do místní nemocnice a později je vrtulník přemístil do lépe vybaveného zdravotnického zařízení v Texasu vzdáleného asi 250 kilometrů. Stav chlapce je podle Reuters kritický, dívka je ve vážném stavu.
 

"Střelec byl rychle zastaven jedním ze zaměstnanců, který přišel přímo k němu a požádal jej, aby odložil střelnou zbraň, což udělal," řekla guvernérka Nového Mexika Susana Martinezová.
 


Při odzbrojení střelce pomáhal rovněž policista, který náhodně v osudnou chvíli do školy doprovázel svého potomka. Podle agentury AFP utrpěl při střelbě zranění ještě jeden ze zaměstnanců školy, jehož stav však není vážný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Střelba v domě Justina Biebera: Může za to dvanáctiletý chlapec

Přestřelka jako z filmu: V americkém baru byl zastřelen mladý nadějný rapper, zbyly po něm tři děti

tn.cz / ČTK / hmr
Reklama