Dvouletý chlapec má IQ jako Einstein, přijali ho do Mensy

Malý génius byl přijat do britské Mensy, protože je prokazatelně chytřejší, než 99,9 procenta lidí na této planetě.

Dvouletý Oscar Wrigley je zřejmě stejně geniální jako Albert Einstein nebo Steven Hawking. Nedávný test v informačním centru nadaných dětí totiž potvrdil, že chlapeček má IQ vyšší než 160; nad tuhle hranici už není IQ přesně měřitelné.
 

Už teď lze ale s jistotou říci, že se jedná o nejchytřejší dítě na světě. I když jsou mu pouze dva roky, byl přijat do britské Mensy, protože je prokazatelně chytřejší než 99,9 procent lidské populace. Tradiční IQ test už pro něj prostě nestačí.
 

“Oscar nám nedávno zasvěceně povídal o reprodukčním cyklu tučňáků a stále má nějaké otázky. Každý rodič je rád, když má doma zajímavé dítě, ale on je opravdu výjimečný. Už čekám jen na den, kdy se ke mně otočí a oznámí mi, že jsem naprostý idiot,“ směje se devětadvacetiletý otec Joe, který pracuje jako IT specialista.
 

“Ohromí každého. Už když mu bylo 12 týdnů, věděli jsme, že je jiný, než ostatní. Byl extrémně všímavý a jeho slovní zásoba byla vskutku neuvěřitelná. Dává dohromady velmi složitě věty. Jednoho dne mi dokonce řekl: 'Mami, ty párky jsou jako kdybych měl v ústech večírek,'" říká Oscarova hrdá matka Hannah.
 

Testují inteligenci svých dětí i rodiče v Česku? Jak takový test vypadá? Poslechněte si předsedu české Mensy Tomáše Blumensteina.

mar TN.cz