vražda v nemocnici?

Zabil jsem ženu, chtěla to tak, napsal v sms chlapec (17) kamarádům

Sedmnáctiletý chlapec se přiznal v sms kamarádům, že při své praxi v domově důchodců zabil stoletou ženu. Divil se, že s ním jeho kamarádi přestali mluvit. On svůj čin popisuje jako pomoc, jeho kamarádi mluví o vraždě.

Sedmnáctiletý mladík na praxi v domově důchodců v blízkosti německého Bambergu zabil stoletou ženu. Jeho kamarádi i příbuzní seniorky pochybují, že žena chtěla zemřít. "Udělal to úmyslně, protože jí ukradl 30 euro," řekl jeden jeho kamarád německému deníku Bild. Podle údajů deníku nyní státní zastupitelství vyhodnocuje, zda se mladík dopustil eutanazie, nebo vraždy.

 

Praktikant měl ženu zabít na konci června. Příbuzní si nejprve mysleli, že žena zemřela přirozenou smrtí, ale pak se sedmnáctiletý chlapec svěřil svým kamarádům. "Přesně mi popsal, jak to udělal," citovaly noviny jednoho kamaráda. "Do pokoje vešel brzo ráno, vzal si s sebou polštář. Ten pak paní přitiskl na obličej, dokud nepřestala dýchat. Pak nahlásil její smrt," uvedl.

 

Kamarádi vše oznámili policii. Mladík se pak přiznal, že ženu zabil.

 

[IMAGEBOX_792028]Britský lékař urychlil smrt 18 těžce nemocných lidí, někdy i bez jejich souhlasu
[IMAGEBOX_792028]

 

Příbuzní ženy netušili nic zlého. Přihlásili se až poté, co vyšetřovatelé případ zveřejnili. "Dosud jsme neměli žádné podezření. V poslední době už jen ležela a skoro oslepla," vysvětlil její prasynovec, proč rodina nijak nereagovala. "I když ale v poslední době vypadala velmi špatně, tak zemřít určitě nechtěla," pochybuje synovec o tom, že by žena mladíka o pomoc zemřít požádala.

 

Jak se zdá, tak mladíkovi víc než případný soudní proces dělá více starostí to, že většina jeho kamarádů s ním nyní nechce mluvit. "Ona to také chtěla," napsal v SMS kamarádům. "Jen jsem splnil její poslední přání."
 

tn.cz / muf