vyšetřování zločinu

Experti znovu zkusí proniknout k troskám letadla

Vyšetřování trosek letadla - 1
Zdroj: isifa.com
Téma:

Na Ukrajinu se postupně sjíždějí zahraniční experti, kteří mají řídit vyšetřování příčin katastrofy malajsijského letadla a pomoci s identifikací mrtvých. Je ovšem otázkou, zda experty povstalci k místu neštěstí pustí.

V Kyjevě je už čtyřčlenný tým Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), dnes je na Ukrajině očekávána skupina nizozemských odborníků pověřená identifikací ostatků obětí katastrofy. Přijet mají i experti z Malajsie.
 

Očekává se i rozhodnutí o převozu ostatků obětí, které jsou uloženy v chladírenských vozech na nádraží ve východoukrajinském Torezu. Povstalci předpokládají, že vlak s pozůstatky odjede do Mariupolu na jihu Doněcké oblasti. Podle tvrzení vzbouřenců jsou ve vlaku uložena těla 192 lidí.
 

 

Experti ICAO se mají na místě přesvědčit o osudu černých skříněk, elektronických zařízení, která obsahují záznam hlasové a datové komunikace posádky. Povstalci tvrdí, že podobná zařízení na místě pádu letadla našli a odeslali do Doněcku.
 

Rada bezpečnosti OSN bude možná dnes hlasovat o rezoluci navržené Austrálií, která tvrdě odsuzuje sestřelení malajsijského letadla a žádá nestranné vyšetření incidentu. Rusko k rezoluci navrhlo dodatky.

tn.cz / gar