Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Favorit na francouzského prezidenta: Sarkozy je sprosťák!

Nicolas Sarkozy
Zdroj: Mediafax

Favorit prezidentských voleb ve Francii, socialista François Hollande, nazval prezidenta Nicolase Sarkozyho sprosťákem a protivou. Sarkozyho příznivci žádají omluvu, informuje ve středu agentura AFP.

Tato slova měla padnout v úterý na obědě socialistického kandidáta s novináři. Deník Le Parisien o Hollandových výrocích hovoří jako o urážkách. Podle další novinářů ale slova byla součástí imaginárního dialogu, v němž se Sarkozy tak sám označuje, aby vypadal jako tvrďák.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sarkozy měl největší letadlo. Tajné otvírání americké limuzíny

 

"Jsem neúspěšný prezident a protiva, ale v tomto obtížném období jsem jediný, kdo si dokáže poradit. Jsem tu jediný statečný," řekl na obědě Hollande jako imaginární Sarkozy. "Bude se prezentovat jako kapitán odvážný, aby předešel svou neoblíbenost. Je slabým kandidátem, protože začátek jeho kampaně je tuctový. Francie si zaslouží lepšího," dodal už sám za sebe Hollande.

 

Za Sakozyho se postavili jeho spolustraníci ze Svazu pro lidové hnutí (UMP). "Upřímně, to je na červenou kartu. Prezident republiky se neuráží," řekla Valerie Rosso-Debordová. Ministr vnitra Claude Guéant označil Hollandův útok za "nepřijatelný".

 

Francouzi si začnou volit prezidenta 22. dubna, druhé kolo je naplánováno na 6. května. Hollande vévodí průzkumům veřejného mínění.

kos tn.cz / Mediafax