Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.1. 2013 09:48
galerie protestovaly nahotou

Spousta žen se svlékla na ekonomickém fóru v Davosu. PODÍVEJTE SE

Femen v Davosu - 1
Zdroj: facebook.com

"SOS Davos!" křičely polonahé feministky na sněhu před zasedacím sálem Světového ekonomického fóra v Davosu. Bojovaly tak za práva žen.

O protestu s heslem "Chudé, protože jsou ženy" informovaly "sextremistky" z hnutí Femen na své webové stránce a připomněly, že jedním z tématem davoského setkání je i "žena a ekonomika".

 

Demonstrantky se dostaly až k ochranným plotům, kde zapálily červené signální dýmovnice. Proti vzpírajícím se dívkám s píšťalkami zasahovala policie.
 

13

GALERIE: Femen v Davosu

Zdroj: facebook.com

Femen v Davosu - 2

Hodnocení:


 

Hnutí Femen tvrdí, že protestem chtělo zdůraznit falešnou rétoriku "vládců světa", kteří prý "nad kaviárem a šampaňským posuzují ženský úděl a mlčí o tom, že ženy jsou v 21. století nejpočetnějšími chudými obyvateli planety".

 

Femen vyzývá muže, aby podnikli rozhodné kroky zaměřené na reálné přerozdělení moci, kapitálu a příjmů mezi ženy a muže.

 

Ve svém prohlášení hnutí připomnělo nedávné případy násilí páchaného na ženách: opakované znásilnění studentky v autobusu v Dillí, postřelení pákistánské školačky, která se zastávala vzdělávání žen, tři zabité kurdské aktivistky v Paříži, či věznění dvou členek rebelující ruské punkové skupiny Pussy Riot.

 

Původně ukrajinské hnutí Femen bojuje za práva žen a jejich nahé protesty jsou známé po celém světě. Poslední výrazná demonstrace se odehrála v lednu ve Vatikánu před zraky papeže. První protest proti sexuálnímu vykořisťování žen má za sebou také nově otevřená pobočka Femen v německém Hamburku.
 

tn.cz / ČTK / anš
Reklama